Naujienos

Su šventėmis!

2012 m. gruodžio 20 d.
Tegul mielos šypsenos, šviesios mintys, laimė, sėkmė darbuose, jaukūs namai, mylintys žmonės, patikimi draugai, geri žodžiai, mažos ir didelės pergalės lydi Jus visus ateinančius metus!

Matininkų ir geodezininkų kvalifikacijos kėlimo kursai (atnaujinta) (5)

2012 m. lapkričio 30 d.
Informuojame, kad šių metų gruodžio 17 - 20 dienomis VGTU organizuoja geodezininkų kvalifikacijos kėlimo kursus.

Įspūdžiai iš kelionė į INTERGEO (1)

2012 m. spalio 23 d.
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, spalio 07 - 11 dienomis Lietuvos matininkų asociacijos nariai vyko į vieną iš didžiausių geodezijos, geoinformatikos ir žemėtvarkos renginių Europoje INTERGEO parodą, kuri vyko Vokietijos Hanoverio mieste.

Paruoštas kadastrinių matavimų techninių reikalavimų projektas (2)

2012 m. spalio 3 d.
Registrų centro direktoriaus pirmojo pavaduotojo Rimanto Ramanausko (LMA narys, viceprezidentas) pavedimu buvo suburta specialistų grupė: Gražina Kumetaitienė (LMA narė), Kazys Maksvytis (LMA narys), Jolanta Česnauskienė (LMA narė), Alvydas Janulevičius (LMA narys), Zinaida Bobrik, kurie parengė Nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo, kadastro duomenų formų pildymo, nekilnojamojo daikto planų parengimo techninių reikalavimų projektą, kuriuo siūloma reglamentuoti visų nekilnojamųjų daiktų (žemės sklypų, pastatų ir patalpų bei inžinerinių statinių), kadastro duomenų nustatymo procesą. Rengiant šį dokumentą buvo konsultuotasi su matininkais, kadastro tvarkytojais, analizuota užsienio šalių patirtis bei įvertintos įvairių profesijų atstovų nuomonės.

Kelionė į INTERGEO 2012 (atnaujinta) (4)

2012 m. rugsėjo 15 d.
Prieš įsisukant į rudeninius rūpesčius visus kviečiame nepamiršti, kad šį spalio mėnesį Vokietijos mieste Hanoveryje įvyks kasmetinė tarptautinė INTERGEO konferencija ir paroda. Kviečiame visus ne tik kartu vykti į šį vieną iš didžiausių geodezijos, geoinformatikos ir žemėtvarkos renginių, bet ir pakeliui pasigrožėti Torūne, Potsdamu, Drezdenu bei Varšuva.

Įdomybės. Apie video meną ir kaip siekti užsibrėžto tikslo (14)

2012 m. rugsėjo 1 d.
Kaunietės Rūtos Laužikaitės nueitas kelias - puikiausias įrodymas, ko gali pasiekti jaunas žmogus, turintis tikslų, atkaklumo, darbštumo ir kūrybingumo. Tada jam atsiveria daug durų. Rūta šiuo metu studijuoja prestižinėje privačioje Gnomono vizualinių efektų mokykloje Los Andžele, JAV.

Matininkų kvalifikacijos kėlimo kursai (atnaujinta) (4)

2012 m. rugpjūčio 25 d.
Šių metų rugsėjo 6-8 dienomis Kaune ir rugsėjo 25-27 dienomis Vilniuje Lietuvos matininkų asociacija organizuoja matininkų kvalifikacijos kėlimo kursus.

Ar taikote pataisas aukščiams? (1)

2012 m. rugpjūčio 8 d.
GPS matavimais nustatyti aukščiai dažniausiai skiriasi nuo aukščių, kuriuos gautume niveliuodami nuo reperių. Kokiais būdais Jūs sprendžiate aukščių paklaidos problemą?

Pasitaikantys pažeidimai žemės sklypų kadastro duomenų bylose (4)

2012 m. rugpjūčio 6 d.
Lietuvos matininkų asociacija gavo raštą iš Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos dėl žemės sklypų kadastro duomenų bylose dažniausiai nustatomų pažeidimų.

Skubėkime į Lietuvos matininkų sąskrydį MS'2012 ir baidarių regatą (5)

2012 m. liepos 13 d.
Mieli matininkai, šeimos nariai ir visi prijaučiantys mūsų profesijai, primename, kad š.m. liepos 13-15 dienomis įvyks kasmetinis, tradicija tapęs LMA sąskrydis MS'2012, kuris įvyks Plungės rajone prie Minijos upės poilsiavietėje „Žemsuodos kaimelis“.

Eidamas 82 metus mirė dr. S.V. Kazakevičius

2012 m. liepos 11 d.
Su didžiu liūdesiu pranešame, kad šių metų liepos 10 dieną mirė visų gerbiamas ir mylimas, buvęs ilgametis VGTU Geodezijos instituto vyr. mokslinis bendradarbis ir VGTU Geodezijos ir kadastro katedros docentas dr. Stasys Vytautas Kazakevičius. Šių metų liepos 16 dieną jam būtų sukakę 82 metai.

Parduodama Latvijos valstybinė matininkų įmonė

2012 m. liepos 2 d.
Latvijos privatizavimo agentūros prašymu skelbiame apie Latvijos matininkų įmonės Latvijasmernieks.lv privatizavimą per aukcioną.

Liudna žinia

2012 m. birželio 20 d.
Su dideliu apgailestavimu turime pranešti, kad po ilgos ir sunkios kovos su liga mirė mūsų kolega ir draugas Volkmar Teetzmann.

Mirė buvęs Estijos matininkų asociacijos prezidentas

2012 m. gegužės 4 d.
2012 m. balandžio 27 d. po ilgos kovos su liga mirė buvęs Estijos matininkų asociacijos prezidentas, ilgametis Estijos delegatas ir CLGE draugas Ain Jogi.

LMA raštas dėl savivaldybės teritorijos topografinių planų erdvinių duomenų rinkinio specifikacijos

2012 m. balandžio 25 d.
2012 m. balandžio 23 dieną Lietuvos matininkų asociacija pateikė pastabas teisės akto projektui "Dėl savivaldybės teritorijos topografinių planų erdvinių duomenų rinkinio specifikacijos patvirtinimo".

VGTU Geodezijos ir kadastro katedros 90-metis

2012 m. kovo 30 d.
2012 m. balandžio 27 d. 15 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų 03 auditorijoje (Saulėtekio 11, Vilnius) įvyks VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Geodezijos ir kadastro katedros rengiamas seminaras „Geodezijos mokslo raida“, skirtas Geodezijos katedros įkūrimo 90-mečiui paminėti. Seminare pranešimus skaitys žymūs geodezijos srities mokslininkai ir specialistai, o medžiaga bus patalpinta atskirame leidinyje. Taip pat seminaro metu veiks naujausios geodezijos technikos paroda.

Lietuvos matininkų konferencijos LMA'2012 akimirkos (8)

2012 m. kovo 25 d.
Šių metų kovo 23 dieną Trakuose įvyko LMA’2012 metinėje konferencijoje ir LMA narių susirinkimas. Dėkojame visiems konferencijos remėjams, pranešėjams ir visiems dalyviams, bei kviečiame visus kartu prisiminti konferencijos akimirkas.

Lietuvos matininkų asociacijos metinė konferencija LMA’2012 (atnaujinta) (11)

2012 m. kovo 7 d.
Šių metų kovo 23 dieną visus kviečiame aktyviai dalyvauti LMA’2012 metinėje konferencijoje ir LMA narių susirinkime, kuris įvyks Trakuose verslo, sveikatingumo ir pramogų centre "Trasalis".

Įstatymų nesilaikantiems matininkams gresia kvalifikacijos pažymėjimų panaikinimas

2012 m. kovo 7 d.
Nacionalinės žemės tarnybos tiklalapyje skelbiama, kad bene trečdalis Lietuvos matininkų, atliekančių žemės sklypų ir kitų nekilnojamų daiktų kadastrinius matavimus, daugiau nei trejus metus nepasirūpino kvalifikacijos tobulinimu. NŽT ragina kuo greičiau tuo susirupinti, kadangi priešingu atveju matininko kvalifikacijos pažymėjimo galiojimas bus panaikintas be atskiro įspėjimo.

Kvalifikacijos kėlimo kursai matininkams ir geodezininkams

2012 m. kovo 7 d.
Informuojame, kad šių metų kovo 28 - balandžio 1 dienomis ir balandžio 11 - 15 dienomis Lietuvos matininkų asociacija Kaune organizuoja kvalifikacijos kėlimo kursus matininkams ir geodezininkams.

Konferencija "Matavimų inžinerija ir GIS"

2012 m. kovo 1 d.
Visus universitetų ir kolegijų dėstytojus, studentus, tyrėjus, gamybinio sektoriaus praktikus, kuriems rūpi matavimų inžinerija ir geografinės informacinės sistemos (GIS), šių metų balandžio 26 dieną kviečiame dalyvauti Respublikinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje "MATAVIMŲ INŽINERIJA IR GIS", kuri įvyks Kauno kolegijoje.

LMA išsiuntė raštą dėl georeferencinio pagrindo kadastro

2012 m. kovo 1 d.
2012 metų vasario 24 dieną LMA išsiuntė raštą Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko kanceliarijai dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo "Dėl georeferencinio pagrindo kadastro steigimo, jo nuostatų patvirtinimo ir veikimo pradžios nustatymo" projekto.

Išleista knygą „Nekilnojamojo turto administravimo sistema“ (5)

2012 m. vasario 10 d.
VĮ Registrų centro Teisinės informacijos centras (TIC) išleido ilgamečio LMA nario Romualdo Kasperavičiaus knygą „Nekilnojamojo turto administravimo sistema, kurioje apibendrinama ir pateikiama šiuolaikinė nekilnojamojo turto kadastro, vertinimo, registro samprata, raidos istorija, Lietuvos sprendiniai ir problemos.

LMA raštas dėl erdvinių duomenų kaupimo savivaldybėse (4)

2012 m. sausio 26 d.
2012 metų sausio 18 dieną LMA išsiuntė raštą Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministrui E. Raugalui ir Nacionalinės žemės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos direktoriui Vitui Lopiniui dėl topografinių ir inžinerinių tinklų kontrolinių geodezinių nuotraukų duomenų kaupimo savivaldybėse (vietiniame lygmenyje) tvarkos.

Kvalifikacijos kėlimo kursai matininkams ir geodezininkams

2012 m. sausio 26 d.
Informuojame, kad šių metų vasario 22-27 dienomis Lietuvos matininkų asociacija organizuoja kvalifikacijos kėlimo kursus matininkams ir geodezininkams.

Naujiena skyrelyje "Karjera"

2012 m. sausio 23 d.
Lietuvos matininku asociaciją, siekdama palengvinti darbo ir specialistų paiešką, savo svetainėje yra sukūrusi skyrelį "Karjera", kuris šiuo metu yra pasipildęs nauju ieškančio darbo specialisto skelbimu.

Statinių kadastrinius matavimus atliekančių matininkų dėmesiui

2012 m. sausio 2 d.
UAB "SISTELA" informuoja, kad atnaujintas Nekilnojamojo turto atkūrimo kaštų (statybinės vertės) kainynas (NTK 2012), parengtas atsižvelgiant į statinių statybos kainų pasikeitimus per 2011 metus, bei rinkos kainų kitimo tendencijas.

Mus remia

LMA tarptautinių organizacijų narys