Naujienos

Sveikinimai

2014 m. gruodžio 17 d.
Su šventėmis!

FIG laiškas (2)

2014 m. gruodžio 16 d.
Tarptautinės matininkų federacijos laiškas.

Patvirtintas IPMS standartas

2014 m. gruodžio 9 d.
Dirbdami kartu galime padaryti didelius darbus: 2014 lapkričio 24 dieną patvirtintas Tarptautinio nekilnojamojo turto matavimų standartas Administraciniams pastatams. Ištrauką iš Europos matininkų tarybos (toliau - CLGE) pranešimo spaudai: CLGE 2009 metais pradėta ir 2011 metais Taline vienbalsiai patvirtinta www.euREAL.eu iniciatyva, turėjo didžiulę įtaką visam nekilnojamojo turto sektoriui pasauliniame lygmenyje...

Portalas „Verslo vartai“ matininkams ir geodezininkams atidaro paprastesnius vartus į užsienio rinkas

2014 m. lapkričio 21 d.
Portalas „Verslo vartai“ yra tarptautinio tinko EUGO narys. Šio tinklo nariai teikia konsultacijas užsienio subjektams, norintiems pradėti verslą arba laikinai teikti paslaugas į tos šalies rinką. TAI GALIMYBĖ teikti paslaugas kitoje valstybėje neįsisteigus toje šalyje.

Matininkų ir geodezininkų kvalifikacijos kėlimo kursai

2014 m. lapkričio 20 d.
Renkama grupė į lapkričio 26-29 dienomis VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete vyksiančius matininkų ir geodezininkų kursus.

ADMINISTRACINIŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ KODEKSO 101 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS (1)

2014 m. lapkričio 18 d.
ADMINISTRACINIŲ TEISĖS PAŽEIDIMŲ KODEKSO 101 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS 1 straipsnis. 101 straipsnio pakeitimas Pakeisti 101 straipsnį ir jį išdėstyti taip: „101 straipsnis. Geodezijos ir kartografijos darbus ar nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo darbus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas Geodezijos ir kartografijos darbų atlikimą ar kadastrinių matavimų metu nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymą bei keitimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas – užtraukia baudą...

Parengtas Tarptautinio nekilnojamojo turto matavimų standarto administraciniams pastatams projektas

2014 m. rugsėjo 28 d.
Pasaulio banko iniciatyva 2013 metais buvo sudaryta Tarptautinė matavimo standartų koalicija (International property measurement standards coalition, toliau- IPMSC). IPMSC sudaro 28 profesinės matininkų, nekilnojamojo turto vertintojų, investuotojų ir kt. organizacijos iš viso pasaulio (JAV, Australijos, Kinijos, Japonijos, Europos ir t.t.), tame tarpe ir Europos matininkų taryba (CLGE), kurios narys yra Lietuvos matininkų asociacija (toliau - LMA).

Patvirtinta darbo grupė atsakinga už geodezijos ir kartografijos techninių reglamentų projektų rengimą (5)

2014 m. rugsėjo 28 d.
Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtinta darbo grupė, kurios nariais yra ir Lietuvos matininkų asociacijos nariai, atsakinga už geodezijos ir kartografijos techninių reglamentų projektų rengimą.

Laikas ruoštis kelionei į INTERGEO

2014 m. rugsėjo 2 d.
LMA tradiciškai organizuoja kelionę į pasaulinę geodezijos, geoinformatikos ir žemėtvarkos parodą, kaip ir visuomet vykstančią 2014 spalio 7-9 d. Vokietijoje (šįmet — Berlyne). Tai galimybė susipažinti su pačiomis naujausiomis profesinėmis techninėmis ir technologinėmis naujienomis ir tendencijomis visame pasaulyje, nes parodoje dalyvauja viso pasaulio atstovai.

Jaunųjų geodezininkų ir matininkų susitikimas Berlyne

2014 m. rugpjūčio 28 d.
Tarptautinė matininkų federacija FIG kviečia jaunuosius specialistus dalyvauti 2-ąjame Europos jaunųjų geodezininkų ir matininkų susirinkime Berlyne.

Vaidoto Sankalo jubiliejus (2)

2014 m. rugpjūčio 15 d.
Vienas pagrindinių Lietuvos skaitmeninės kartografijos, geodezijos ir kadastro sistemų kūrėjų ir puoselėtojų, visuomet kupinas originalių idėjų bei jų įgyvendinimui nestokojantis energijos UAB „Hnit-Baltic“ projektų vadovas ir tarptautinės veiklos koordinatorius Vaidotas Sankalas 2014 metų rugpjūčio 6 d. pažymėjo 50 metų jubiliejų.

2014 m. LMA sąskydis (4)

2014 m. gegužės 27 d.
Šiuometinis Lietuvos matininkų asociacijos sąskrydis įvyks birželio 27-29 dienomis Ignalinos rajone. Visus visus kviečiame prisijungt!

2014 metų LMA metinė konferencija (atnaujinta) (10)

2014 m. gegužės 3 d.
Šių metų gegužės 16 dieną Trakuose įvyks kasmetinė LMA konferencija ir ataskaitinis rinkiminis visuotinis LMA narių susitikimas, kurios metu vyks ir naujos LMA Tarybos bei Prezidento rinkimai. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!

Studentų stendinių pranešimų konkursas

2014 m. balandžio 23 d.
Lietuvos matininkų asociacija (LMA) kviečia universitetų ir kolegijų baigiamųjų metų studentus paruošti savo baigiamųjų darbų tema stendinius pranešimus geodezijos, topografijos, nekilnojamojo turto kadastro ir geoinformatikos srityse ir juos viešai pristatyti Lietuvos matininkų asociacijos metinėje konferencijoje...

CLGE studentų darbų konkursas 2013 – 2014 (1)

2014 m. kovo 30 d.
Europos matininkų ir geodezininkų taryba (CLGE) kviečia studentus ir jaunuosius profesijos atstovus teikti savo darbus konkursui. Nugalėtojams skiriama 1000 Eur premija trijose kategorijose. Darbai turi būti pateikti iki 2014 rugpjūčio 4 d. Nugalėtojai bus paskelbti Europos profesijos studentų sąskrydyje INTERGEO metu 2014 spalio 8 d. Berlyne. Nugalėtojai taip pat gali būti pakviesti pristatyti savo darbus FIG 2-ajame jaunųjų matininkų ir geodezininkų konferencijoje 2014 spalio 7 d. Berlyne.

Projekto „smeSpire“ naujienos

2014 m. kovo 24 d.
Vykdant „smeSpire“ projektą yra kuriamas partnerių tinklas, jungiantis geografinės informacijos ir ryšių technologijų (geo-IRT) specializacijos mažas ir vidutines įmones (MVĮ) bei organizacijas, kurios atlieka pagrindinį vaidmenį diegiant ir vystant INSPIRE. Šiuo metu „smeSpire“ tinklą sudaro virš 300 geo-IRT MVĮ iš viso pasaulio, tarp jų ir 20 įmonių iš Lietuvos. Šių metų kovo 27 d. Vilniuje rengiama „„smeSpire“ diena“. Į šį renginį kviečiami „smeSpire“ tinklo nariai bei kitos Lietuvos verslo ir viešojo administravimo įmonės.

Su švente, Brangiosios Moterys!

2014 m. kovo 8 d.
Te visad šviečia saulė, te visad lūpose žaidžia šypsnys, o akyse – juokiasi mėlynos žibuoklės!

Pradedamos apskritojo stalo diskusijos (9)

2014 m. kovo 5 d.
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos organizuoja 10 apskritojo stalo diskusijų žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo, žemės naudojimo apribojimų nustatymo ir privačios žemės ūkio paskirties žemės pardavimo temomis. Šių metų kovo 19 d. 10 val. Žemės ūkio ministerijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 19 (Lelevelio g. 6) Vilniuje) įvyks pirmoji apskritojo stalo diskusija, į kurią pirmiausiai yra kviečiami dalyvauti asmenys, rengiantys žemėtvarkos planavimo dokumentus, taip pat Vilniaus regiono (apskrities) savivaldybių atstovai bei pačios Nacionalinės žemės tarnybos teritorinių skyrių atstovai.

Nauji topografinių planų sutartiniai ženklai

2014 m. vasario 28 d.
2014 m. vasario 28 dieną Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus įsakymu Nr. 1P-(1.3)-65 patvirtintas techninių reikalavimų reglamentas GKTR 2.11.03:2014 "Topografinių erdvinių objektų rinkinys ir topografinių erdvinių objektų sutartiniai ženklai“.

Naujas programinės įrangos paketas matininkams (4)

2014 m. vasario 17 d.
Valstybės įmonė Registrų centras išleido naują statinių kadastriniams brėžiniams rengti skirtą programinės įrangos paketą „Matininkas 2014“, diegiamą ZWCAD Plus 2014 Professional aplinkoje. Ši programinė įranga turi galingą ir greitą grafinį variklį, suderintą su naujausiomis operacinėmis sistemomis, ergonomišką vartotojo sąsają, platų įrankių pasirinkimą darbui su kadastriniais brėžiniais.

Matininkų ir geodezininkų kvalifikacijos kėlimo kursai (1)

2014 m. vasario 15 d.
KVIEČIAME į Lietuvos matininkų asociacijos ir Kauno kolegijos Geodezijos katedros organizuojamus MATININKŲ IR GEODEZININKŲ KVALIFIKACIJOS KĖLIMO KURSUS, kurie vyks 2014 m. balandžio 3-6 dienomis Kauno kolegijoje, adresu Pramonės pr. 20, Kaunas.

Atnaujintas nekilnojamojo turto atkūrimo kaštų kainynas NTK 2014 (9)

2014 m. vasario 10 d.
Informuojame statinių kadastro duomenis nustatančius matininkus, kad nuo 2014-01-02 parengtoms statinių kadastro duomenų byloms rengti jau turi būti taikomi atnaujinti kainynai.

Matininkų ir geodezininkų kvalifikacijos kėlimo kursai

2014 m. sausio 22 d.
KVIEČIAME į Lietuvos matininkų asociacijos ir Kauno kolegijos Geodezijos katedros organizuojamus intensyvius MATININKŲ IR GEODEZININKŲ KVALIFIKACIJOS KĖLIMO KURSUS, kurie įvyks vyks 2014 m. vasario 20-23 dienomis.

Patvirtintos žemės sklypo ribų ženklinimo taisyklės ir riboženklių standartai

2014 m. sausio 22 d.
2014 metų sausio 21 d. įsigaliojo Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2013 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 1P-(1.3.)-424 „Dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos generalinio direktoriaus 2005 m. lapkričio 10 d. įsakymo Nr. 1P-209 „Dėl žemės sklypo ribų ženklinimo“ pakeitimo“ patvirtintos Žemės sklypo ribų ženklinimo taisyklės ir Riboženklių standartai.

Prasidėjo registracija į XXV-ą tarptautinį FIG kongresą

2014 m. sausio 15 d.
2014 metų birželio 16-24 dienomis Malaizijoje įvyks XXV-asis tarptautinis FIG organizuojamas kongresas.

Mus remia

LMA tarptautinių organizacijų narys