Naujienos

Europos matininkų tarybos (CLGE) generalinė asamblėja Taline 2012 m. rugsėjo 16-17 d.

2011 m. rugsėjo 25 d.

CLGE generalinė asamblėja vienbalsiai į CLGE narius priėmė Albaniją, kuri tapo 35-ąja nare. Šioje generalinėje asamblėjoje CLGE apsvarstė keletą svarbių klausimų – pastatų vidaus plotų matavimo kodeksą, požeminių inžinerinių tinklų kadastrą, Inspire direktyvos pastatų duomenų temos specifikacijos rengimo rezultatus. Asamblėjoje Lietuvą atstovavo Marija Buivydienė, Jolanta Česnauskienė, Alvydas Janulevičius ir Vaidotas Sankalas.

Asamblėja vienbalsiai patvirtino pirmąją CLGE pastatų vidaus plotų matavimo kodekso Europai redakciją. Šio kodekso tikslas – harmonizuoti duomenis apie pastatų vidaus plotus, kad jie būtų vienodai suprantami visoje Europoje. Alvydas Janulevičius asamblėjoje perskaitė pranešimą ir pristatė Lietuvos pasiūlymus kodekso projekto tobulinimui.  Vėliau šie pasiūlymai buvo diskutuojami grupėse ir kai kurie jų buvo įtraukti į 1-ąją redakciją, o kiti bus diskutuojami toliau, rengiant naujas kodekso redakcijas. Kodeksas bus paskelbtas CLGE interneto svetainėje.

Kodekso patvirtinimas taip pat glaudžiai susijęs su Inspire direktyvos įgyvendinimu ir turėtų pasitarnauti rengiant pastatų duomenų temos specifikaciją. Šį klausimą pristatė Frederic Mortier, kuris yra specifikacijos rengimo darbo grupės narys. Jam buvo svarbu išgirsti CLGE narių nuomonę apie kodeksą ir konkrečių duomenų apie pastatus įtraukimą į rengiamą Inspire pastatų duomenų specifikaciją.

Požeminių inžinerinių tinklų kadastras – dar vienas klausimas, kuris buvo aptartas asamblėjoje ir jos seminaruose. Šių duomenų tvarkymas darosi vis aktualesnis dėl visuomenės saugumo, kai netiksli informacija ar apsunkinta prieigą prie šių duomenų sudaro prielaidas avarijoms tinkluose. Išsamų pranešimą šiuo kalsuimu perskaitė Olandijos kadastro atstovė Vanessa Gosselink. Ji supažindino apie neseniai įgyvendintus pokyčius Olandijoje, kurioje, pasak pranešėjos, inžineriniuose tinkluose kyla apie 40 tūkst. avarijų dėl tinklų pažeidimo vykdant kasimo darbus, o kai kurios avarijose nukenčia ir žmonių gyvybės. Todėl Olandija priėmė strateginį sprendimą, kad informacija apie inžinerinius tinklus turi būti valdoma centralizuotai ir Olandijos kadastras yra ta organizacija, kuri dirbdama su inžinerinių tinklų savininkais, užtikrina centralizuotą priėjimą prie duomenų apie požeminius inžinerinius tinklus ir išduoda kasimo leidimus. Šie klausimai pasirodė aktualūs daugeliui šalių ir net platesniame kontekste, nei Olandijos atveju. Pavyzdžiui, net ir matininkai ne vienoje šalyje turi problemų surenkant informaciją apie požeminius tinklus, todėl centralizuota prieiga prie duomenų palengvintų ir matininkų darbą. Kitas su šiuo glaudžiai susijęs klausimas – apribojimų aplink inžinerinius tinklus formavimas. Daugelyje šalių ši sritis nėra gerai sutvarkyta ir veikia neefektyviai, tad prieiga prie duomenų apie inžinerinius tinklus ir jų centralizuotas valdymas aktualus ir nekilnojamojo turto kadastro kontekste.

Seminaruose taip pat buvo pasikeista informacija apie geodezijos specialistų rengimą aukštosiose mokyklose ir būtinybę optimizuoti rengiamų specialistų skaičių, kuris pasirodė daugelyje šalių esantis perteklinis. Taip pat akcentuota, kad mokymo programos dažnai neatitinka šiuolaikinių poreikių. Šiuo klausimu buvo susitarta atnaujinti duomenis apie rengiamus specialistus kiekvienoje šalyje ir dar kartą grįžti prie šio klausimo svarstymo.

Be profesinių klausimų asamblėjoje buvo aptarta nemažai organizacinių klausimų, susijusių su numatomais renginiais, CLGE iniciatyvomis ir bendradarbiavimu su Europos Komisija.

Vienas iš svarbesnių renginių – tai 2012 m. Hanoveryje vyksianti 3-ioji Europos matininkų konferencija bei studentų sueiga, kurioje tikimasi sulaukti keleto šimtų studentų. Konferencija vyks kartu su didžiausia pasaulyje geodezijos srities paroda Intergeo 2012. Matininkai turės unikalią galimybę tuo pačiu metu sudalyvauti abiejuose reikšminguose renginiuose, o studentai dar ir pabendrauti su savo bendraamžiais iš kitų Europos šalių.

Generalinę asamblėją kartu su CLGE organizavo  Estijos geodezininkų sąjunga. Asamblėja praėjo puikiai, be jokių organizacinių problemų, dalyviai liko labai patenkinti ir išsivežė namo pačius geriausius įspūdžius apie renginį, Taliną ir Estiją.

Daugiau informacijos apie asamblėją ir CLGE rasite CLGE svetainėje (anglų kalba).

  

Komentarai

Jorja 2016 m. gegužės 8 d. 22:13:50
*high five* for making it to the top. You got some awesome shots! Truly brhnie-taktag photos. I think it was wise to go at night. There is something about city lights that makes me heart melt. http://qfyxvwnmv.com [url=http://cmnwde.com]cmnwde[/url] [link=http://qivvbhko.com]qivvbhko[/link]
Sandra 2016 m. gegužės 8 d. 16:51:12
Bravo ! Je fréquente ton *** depuis peu et je voulais le <a href="http://mshrxenlave.com">"rmop©Ãcenser"</a> par une petite attention que tu trouveras sur mon *** viens y faire un tour ! à bientôt !
Brynell 2016 m. gegužės 7 d. 10:21:20
จ²§¹à¸”ุ๞à¸à:The look for your site is a bit off in Epiphany. Even So I like your web site. I might have to install a normal web browser just to enjoy it.
Albinas 2011 m. rugsėjo 26 d. 20:07:03
Manau reikia pagalvoti apie kitų metų kelionę į Hanoverį
Įveskite saugos kodą
Įveskite saugos kodą:

Mus remia

LMA tarptautinių organizacijų narys