Naujienos

RIMANTO RAMANAUSKO JUBILIEJUS

2013 m. spalio 2 d.

Reikia tikėti. Reikia labai tikėti...
Už kiekvieną stebuklą reikia savim užmokėti...
Savo gyvenimu, meile, širdim ir daina.
Kai atgal pažiūriu,
Tai nedidelis džiaugsmas atrodo tartum stebuklas,
Kuriuo tikėti imu.
Gal ir visas gyvenimas – vienintelis, vienas
Didžiausias mano stebuklas.
Nepaprastas paprastumu...

Justinas Marcinkevičius


Mielas Rimantai,
Jūs užpildėte dar vieną savo Gyvenimo Knygos puslapį.
Te ateitis pasiūlys naujų posūkių šios knygos siužetui,
lai į ją įsilies nauji veikėjai, nauji darbai,
o pagrindinis šios istorijos herojus jausis laimingas,
mylimas ir reikalingas.       

Linkime Jums beribio džiaugsmo,
paprastos žmogiškos laimės,
naujų idėjų, prasmingų mažų ir didelių darbų,
pradedant pildyti naują savo Gyvenimo Knygos puslapį.
                                    
Nuoširdžiai
Lietuvos matininkų asociacija

 


 

Vienas pagrindinių modernios Lietuvos nekilnojamojo turto kadastro sistemos kūrėjų, geodezijos,  kartografijos ir geomatavimų puoselėtojų, visuomet kupinas originalių idėjų bei nepristingantis energijos jų įgyvendinimui, valstybės įmonės Registrų centro direktoriaus pirmasis pavaduotojas Rimantas Ramanauskas 2013 metų spalio 2 d. pažymi gražų 60 metų jubiliejų.

1971 m. baigęs Elektrėnų vidurinę mokyklą Jubiliatas pasirinko geodezijos inžinieriaus profesiją ir įstojo į tuometinį Vilniaus inžinerinį statybos institutą (VISI), kurį sėkmingai baigė 1976 m. Kaip vienas geriausių ir gabiausių kurso studentų buvo pakviestas  dirbti jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu į savo ALMA MATER Geodezijos katedrą. Vėliau tapo šios katedros dėstytoju.

Būdamas įdomia ir kūrybiška asmenybe, puikiai išmanančia savo profesiją, Rimantas labai greitai tapo gerbiamu kolegų bei mylimu studentų dėstytoju ir mokslininku. Studentai jį vertino už reiklumą, pagarbą, be galo įdomias ir informatyvias paskaitas ir, žinoma, už puikų humoro jausmą. Buvę studentai ir šiandien jį prisimena su didele pagarba bei meile vertindami jo įvairiapusiškumą ir profesionalumą, unikalius gebėjimus perteikti žinias bei išmokyti kompleksiškai ir plačiai mąstyti bei nebijoti naujovių (tuo laikotarpiu vyko didžiulis informacinių ir geomatavimų technologinis proveržis). Rimanto paskaitos bei skiriamos užduotys visuomet buvo originalūs ir įdomūs, skatinantys giliau domėtis dėstomais dalykais.

Dirbdamas VISI (vėliau VTU, VGTU), R. Ramanauskas nemažai laiko skyrė moksliniam darbui — paskelbė per 20 mokslo darbų, parengė dėstomų paskaitų konspektus ir praktinių darbų metodines priemones. Jo mokslinių interesų kryptis — Lietuvos ir Europos geodeziniai tinklai; skaitmeninė kartografija; kadastras; informacinės technologijos; Lietuvos koordinačių sistemos LKS 94 sukūrimas. R. Ramanauskas aktyviai dalyvavo ir dalyvauja tarptautinėje ir nacionalinėje profesinėje ir mokslinėje veikloje, projektuose, konferencijose.

Neatsitiktinai gabus, iniciatyvus ir puikus specialistas 1996 m. buvo pakviestas dirbti į Valstybinę žemėtvarkos ir geodezijos tarnybą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Kadastro departamento direktoriumi. Tuo metu ir buvo pradėti esminiai Lietuvos nekilnojamo turto kadastro sistemos kūrimo darbai. Netrukus, 1997 m. buvo paskirtas Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro įmonės direktoriaus pirmuoju pavaduotoju, kuriuo jis dirba iki šiol.

Dirbdamas Valstybinėje žemėtvarkos ir geodezijos tarnyboje Rimantas entuziastingai įsitraukė į Lietuvos nekilnojamojo turto kadastro sistemos kūrimo darbus ir buvo vienu iš jos architektų. Neatsitiktinai pažangių idėjų ir technologijų pagrindu sukurta Lietuvos nekilnojamojo turto kadastro sistema buvo pripažinta pasaulio mastu— Pasaulio banko vertinimu Lietuvos nekilnojamojo turto kadastro ir registro sistema yra viena iš geriausių ir pažangiausių nekilnojamojo turto administravimo sistemų pasaulyje.

Rimanto gebėjimas subrandinti bei įgyvendinti originalias ir pažangias idėjas, gilus ir visapusiškas profesinės srities išmanymas, toliaregiškas ir kompleksinis požiūris į problemas leido jam svariai prisidėti Lietuvos geodezijos, kartografijos ir nekilnojamojo turto kadastrą bei registro vystymo, teisinės bazės kūrimo ir tobulinimo.

Rimantas, visada kupinas energijos, naujų idėjų ir kūrybinės ugnelės, yra draugiškas ir atidus bendradarbiams, visada geranoriškai su kolegomis dalinasi savo patirtimi ir žiniomis. Už geras konsultacijas jam dėkingi ne tik Lietuvos, bet ir didelis būrys užsienio specialistų. Be to Rimantas yra puikus baidarininkas ir linksmas kompanionas.

Kartu jis — principingas vadovas, reiklus sau ir kitiems, aktyvus gamybiniame ir visuomeniniame darbe. Rimantas ilgametis Lietuvos matininkų asociacijos viceprezidentas, palaiko nuolatinius ryšius su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, dalyvauja įvairiose šalies ir tarptautinėse darbo grupėse ir komisijose. Aktyviai dalyvauja Europos matininkų tarybos CLGE ir Tarptautinės matininkų federacijos FIG veikloje ir tuo prisideda prie savo profesijos puoselėjimo bei Lietuvos nekilnojamojo turto administravimo sistemos tobulinimo. Per pastarąjį dešimtmetį skaitė paskaitas ir konsultavo šimtus  specialistų iš Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos žemynų. Reikšmingas Rimanto indėlis į GIS technologijų diegimą Nekilnojamojo turto kadastro sistemoje. Jis yra vienas iš Europos matininkų elgesio kodekso (CLGE & GE Code of Conduct for European Surveyors) įgyvendinimo nacionalinėje teisėje iniciatorių. Taip pat vadovavo ir tiesiogiai dalyvavo rengiant Nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo, kadastro duomenų formų pildymo, nekilnojamojo daikto planų parengimo techninių reikalavimų projektus. Jubiliatas mėgsta pabūti gamtoje, padirbėti sodyboje, keliauti. Rimantas kartu su žmona Danute išauklėjo puikią dukrą Vasarę, kuri pasekė tėvų pėdomis ir pasirinko tą pačią profesiją .

Jolanta Česnauskienė, Bronislovas Mikūta

Komentarai

jjj 2018 m. rugpjūčio 20 d. 19:36:45
vvvvv
Jonas 2018 m. rugpjūčio 19 d. 17:15:22
"Zimusis" zemetvarkininkas B.Mikuta,zemetvarka "pardaves" Teisingumo ministerijai,prisirinko "kadru"i Registru centro vadovus nuostabiu pasaulinio garso darbuotoju.Gaila,kad jie tiek metu dirbo nekontroliuojami ir nebaudziami atsakingose pareigose,gaudami labai didelius atlyginimus.Kad ir isaukstintas R.Ramanauskas.Reikia atsakomybes pareikalauti ir is Registru centra organizavusiu veikeju.Prisidirbo tiek,kad dabar reikia patiems begti is imones(K.Sabaliauskas,R.Kasperavicius ir kt.) arba laukti,kol isvarys.Reikia pareikalauti,kad nusikalte asmenys atlygintu padarytus nuostolius valstybei.Tikiu,kad naujas Registru centro vadovas,Susisiekimo ministerija,Vyriausybe ir Prezidentura tikrai taip padarys.Reiketu paziureti,ka yra "pridirbes"pats svarbiausias Registru centro organizatorius B.Mikuta!Su "jubiliejumi" p.R.Ramanauskai!!!Apie 20 metu laukiau "tikro Jusu jubiliejaus" ir tikrai tikejau,kad jo "sulauksiu".Ir sulaukiau!!!!!
Įveskite saugos kodą
Įveskite saugos kodą:

Mus remia

LMA tarptautinių organizacijų narys